Madeira dovolená

Ostrov Madeira a last minute zájezdy jsou vhodnou volbou zejména pro aktivnější jedince, ale na své si zde přijdou zaručeně i všichni ostatní. Povrch ostrova je převážně hornatý, tudíž je zde plno zajímavých možností, jak strávit volný čas. Můžete se vydat na nejrůznější procházky a túry, které budou zajisté nejlepší možností, jak si vychutnat krásy okolní přírody. Po procházce se můžete vydat na nějaké z golfových hřišť a příjemně si odpočinout při sportu.

Další možností jak si užít pobyt na tomto úchvatném ostrově je windsurfing, plavba na plachetnici a spousta dalších vodních sportů. Milovníky neuvěřitelného podmořského světa jistě zláká i možnost potápění. Ostrov Madeira ale není zajímavý jen pro vyznavače sportovních aktivit. Madeira totiž nabízí i spoustu kulturních památek. Vydejte se do hlavního města Funchal a kochejte se atmosférou, kterou toto město vytváří a navštěvujte zde nejrůznější památky jako katedrála z 15. Století, nebo klášter svaté Kláry.

Úředním jazykem je zde portugalština, avšak běžně se zde domluvíte anglicky. Domluvit se by neměl být problém ani španělsky, francouzsky, nebo německy. Zajímavostí zajisté je také 40 kilometrů vzdálený ostrov Porto Santo, na který se dostanete trajektem přímo z hlavního města Funchalu. Cesta tam trvá asi 2 hodiny. Na ostrově si můžete prohlédnout opravdovou a zajímavou památku, kterou je Casa de Kolombo, čili Kolumbův dům. Objevitel Nového světa zde skutečně nějakou dobu pobýval, takže to zaručeně stojí za to. Ostrov Porto Santo ale zaujme i svou pohádkovou písečnou pláží. Místní obyvatelé jsou milí a přátelští, takže si je jistě brzy zamilujete.

Na Madeiře se každoročně konají 4 festivaly, kterých se máte možnost zúčastnit a odvést si tak domů jedinečný a neopakovatelný zážitek. Jedním z festivalů je karneval, při kterém všude panuje veselá nálada, zní vzrušující hudba a rytmy brazilské samby vás určitě pohltí. Druhým festivalem je takzvaný květinový festival, při kterém se celé město vyzdobí květinami. Turisty velmi oblíbený je festival vína, který se pořádá v několika vesnicích na počest sklizně. Posledním festivalem je Silvestr s velkým ohňostrojem. Ostrov Madeira tedy uchvátí každého a jako suvenýr si odtud můžete dovést nějaký z rukodělných výrobků, nebo nějaké víno, které před zakoupením můžete ochutnat v místních vinotékách.

Madeira dovolená je tedy tou nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí aktivně prožít svou dovolenou, ale i pro ty, kteří milují nádhernou a okouzlující přírodu.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist